- مازندران - لزوم تقویت گردشگری دریایی در نوشهر

لزوم تقویت گردشگری دریایی در نوشهر

تاریخ 03 بهمن 1398 ساعت 11:00:47
منبع: ایسنا
کد خبر: 000278
فرماندار نوشهر با بیان اینکه این شهر بندری به لحاظ گردشگری دریایی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، گفت: برای جذب سرمایه‌گذار در بخش دریا باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود و این بخش نیازمند تقویت بیش از این است.
لزوم تقویت گردشگری دریایی در نوشهر


به گزارش واژه روز به نقل از ایسنا، «عبدالصمد صفرنژاد» در نخستین جلسه ستاد خدمات سفر برای نوروز ۹۹ که عصر امروز در سالن فرمانداری نوشهر برگزار شد، با اشاره به رتبه برتر این شهرستان در بین ۲۲ شهرستان استان در ارائه خدمات سفر در تابستان ۹۸ اظهار کرد: این موضوع نشان دهنده این است که اعضای همه کمیته‌ها با حداکثر توان خود پای کار بوده‌اند.
وی با بیان اینکه برای نوروز ۹۹ نیز باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود، تصریح کرد: مردم نیازمند نشاط اجتماعی هستند و با رعایت شئونات، باید این نشاط را که شامل آیین‌ها و سنن ما ایرانیان می‌شود برای مردم فراهم کنیم.
فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه این شهرستان علاوه بر ارائه خدمات سفر در چند زمینه دیگر نیز در استان شاخص است، خاطرنشان کرد: به علت اینکه اطلاع رسانی ضعیفی صورت گرفته است این خدمات و شاخص‌ها آنچنان که باید و شاید به چشم نمی‌آید.
صفرنژاد همبستگی بین مدیران دستگاه‌های اداری را در حوزه‌های مختلف گردشگری و خدمات موجب موفقیت شهرستان دانست و گفت: در شهرستان نوشهر که یک شهرستان گردشگری است باید نگاه مدیران نیز به گردشگری معطوف شود.
وی با ابراز گلایه از وضعیت کمبود آرد در زمان پیک مسافر افزود: این سهمیه تنها برای جمعیت ۱۳۸ هزار نفری در نظر گرفته شده است در حالیکه در ایام تابستان این تعداد به چند برابر می‌رسد اما سهیمه آرد به همان اندازه باقی می‌ماند.
فرماندار نوشهر با تاکید بر اینکه موانع گردشگری باید از شهرهای توریستی همچون نوشهر برداشت شود، بیان کرد: هر بودجه‌ای که به شهرستان می‌آید باید براساس جمعیت شناوری که در طول سال به صورت مداوم در شهرستان هستند، در نظر گرفته شود.
هزار و ۵۰ خانه مسافر در شهرستان نوشهر فعالیت می‌کنند.
«حسن ولی‌پور» رئیس اداره گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی نوشهر نیز در ادامه با اشاره به برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی با رویکرد گردشگری در تهران از ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه اظهار کرد: در این راستا، یک فضای مناسب برای نوشهر در نظر گرفته شده است و دستاوردهای خوبی از نوشهر به نمایش در خواهد آمد.
وی با بیان اینکه در مجموع هزار و ۵۰ خانه مسافر در شهرستان نوشهر فعالیت می‌کنند، افزود: از این تعداد تاکنون ۶۷۵ واحد دارای پروانه و ۶۷ واحد نیز در دست اقدام است و مابقی در حال شناسایی برای گرفتن پروانه هستند.
رئیس اداره گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی نوشهر تاکید کرد: جهت ساماندهی خانه‌های مسافر در نوشهر باید همه آن‌ها درای پروانه باشند و قرار است واحدهایی که پروانه ندارند و غیر مجاز فعالیت دارند با آن‌ها برخورد شود.
ولی‌پور با اشاره به برپایی نمایشگاه صنایع دستی در ایام نوروز همانند سال‌های گذشته در نوشهر گفت: قرار است با همکاری و تعامل اداره کل صنایع دستی استان، نمایشگاه دائمی صنایع دستی در نوشهر برپا شود.
منطقه نمونه گردشگری سیترا نقطه عطف خدمات گردشگری در ایام نوروز در نوشهر است
«علی امانی» شهردار نوشهر نیز با اشاره به حضور مسافران زیادی در تعطیلات نوروز امسال خاطرنشان کرد: در صورتی که شرایط جوی اجازه دهد و شرایط اقتصادی و مالی متناسب باشد امسال در تعطیلات نوروز با حجم بالای مسافران و گردشگران مواجه خواهیم بود و از آنجایی که قطعه یک آزاد راه تهران شمال نیز به بهره‌برداری می‌رسد باید انتظار حجم بیشتری از مسافران را نسبت به سال گذشته داشت.
وی با بیان اینکه منطقه نمونه گردشگری سیترا نقطه عطف خدمات گردشگری در ایام نوروز در نوشهر است، اظهار کرد: از سال گذشته سعی شد اقدامات بهتری در جهت بهبود وضعیت سیترا صورت بگیرد و نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم.
شهردار نوشهر ادامه داد: از نظرروشنایی نقاط کور منطقه سیترا شناسایی شد و نسبت به رفع آن اقدامات لازم صورت گرفت همچنین برای سرویس‌های بهداشتی هم اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و دو مجموعه ۱۵ چشمه سرویس بهداشتی وی‌آی‌پی طراحی و اجرایی خواهد شد.
نوشهر یک فرهنگ شهر است
بابک شمس رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر با بیان اینکه این دستگاه به عنوان یک دستگاه حاکمیتی همواره تلاش می‌کند در راستای منویات مقام معظم رهبری گام بردارد، تصریح کرد: این دستگاه خطوط قرمز را در حوزه فرهنگ می‌داند و به آن پایبند است.
وی به اشاره به اینکه نوشهر یک فرهنگ شهر است، افزود: این شهر دارای پیشینه فرهنگی بالایی است و مولفه‌های زیادی در این زمینه دارد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر یادآور شد: برای ایام نوروز و پیش از آن به همکاری اداره گردشگری و شهرداری، آیین‌های سنتی همچون نوروز خوانی و نمایشگاه‌های مرتبط پیش‌بینی شده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها