- مازندران - طرح جدا‌سازی کاخ صفی‌آباد اجرایی خواهد‌شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران:

طرح جدا‌سازی کاخ صفی‌آباد اجرایی خواهد‌شد

تاریخ 01 اردیبهشت 1399 ساعت 20:09:20
منبع: واژه روز
کد خبر: 000638
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: پس از تایید طرح جداسازی ساختمان کاخ از مجموعه اصلی، با نظارت اداره کل، آغاز خواهدشد.
طرح جدا‌سازی کاخ صفی‌آباد اجرایی خواهد‌شد

به گزارش واژه روز، «سیف الله فرزانه» روز دوشنبه یکم اردیبهشت با اشاره به واگذاری کاخ صفی آباد از سوی وزارت اطلاعات به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: بر اساس تفاهم‌نامه و با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزیر اطلاعات، در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۸، بنای کاخ صفی آباد شهرستان بهشهر به شماره ثبت ۵۸ در راستای اجرای طرح های مرمت و بهره برداری موزه‌ای به وزارت میراث‌فرهنگی واگذار شد.

وی با اشاره به پیگیری های مستمر استاندار و حضور وزرای میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اقتصاد و امور دارایی و همچنین راه و شهرسازی در سفر دی ماه سال ۹۸ به مازندران گفت: پس از تایید طرح، از سوی کارشناسان میراث فرهنگی، جداسازی محوطه کاخ صفی‌آباد با همت شهرداری بهشهر و با نظارت این اداره کل، آغاز خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی مازندران گفت: همچنین طرح مرمت این مجموعه، همزمان با جداسازی محوطه آماده خواهد شد. و پس از تامین اعتبار لازم که مقدمات آن از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صورت پذیرفته، مرمت این مجموعه ارزشمند آغاز خواهد شد.

فرزانه با اشاره به وجود آثار تاریخی و پیش از تاریخ در شرق استان مازندران، گفت: امیدواریم با همت تمام دستگاه های متولی، رونق و جهش خوبی در حوزه گردشگری در این منطقه را شاهد باشیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi