- مازندران - مدیریت سواحل نیازمند اقدامی اثربخش و جدی است

دبیر ستاد ساماندهی سواحل محمودآباد:

مدیریت سواحل نیازمند اقدامی اثربخش و جدی است

تاریخ 21 اردیبهشت 1399 ساعت 16:35:54
منبع: واژه روز
کد خبر: 000685
دبیر ستاد ساماندهی سواحل محمودآباد گفت: نعمت دریا در محمودآباد به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های مناسب و تامین اعتبارات لازم با توجه به حجم گسترده حضور مسافران تبدیل به نقمت شده است.
مدیریت سواحل نیازمند اقدامی اثربخش و جدی است

به گزارش واژه روز، «محمد محتاطی» در اولین جلسه ستاد ساماندهی سواحل این شهرستان در سال جاری با اشاره به هزینه‌های سنگین مدیریت سواحل به منظور تامین امنیت جانی مسافران و ارائه خدمات مطلوب در همه حوزه‌ها و جلب رضایت هموطنان و شهروندان اظهار کرد: مدیریت سواحل شهرستان در سال گذشته بیش از 20 میلیارد ریال هزینه داشت.

وی افزود: بنا به اعلام اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بیش از 3 هزار خانه مسافر در محمودآباد و سرخ‌رود فعال است که هیچگونه مشارکتی در تامین زیرساخت‌های حضور مسافران در ساحل ندارند. در واقع دریا برای برخی نعمت است و برای ستاد و عوامل مجری در این بخش به علت کمبود اعتبار و مشارکت نکردن بخش خصوصی به نقمت تبدیل شده است.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل محمودآباد همچنین از ساماندهی فعالیت چهارچرخ‌ها و اجرای 20 پیست تردد چهار چرخ در ساحل سرخ‌رود و محمودآباد خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال بنا به درخواست شهروندان و مسافران شاهد کاهش حضور و تردد موتور چهار‌چرخ در ساحل خواهیم بود و انتظار می‌رود متقاضیان فعالیت در این بخش با توجه به بازدهی نامناسب مالی این شغل از سیاست‌های ستاد تمکین کنند.

محتاطی همچنین با تاکید به موقعیت جغرافیای شهرستان به عنوان اولین شهر ساحلی از مسیر پایتخت کشورمان به استان مازندران گفت: بخش قابل توجهی از خدمات ارائه شده در ساحل متوجه شهروندان تهرانی است که انتظار می‌رود شهرداری تهران در حوزه ساماندهی سواحل مشارکت داشته باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه به علت افزایش ساخت و ساز برج‌های بلند مرتبه در ساحل امکان اجرای طرح‌های دریا ویژه بانوان در سال جاری به جز ساحل شهرک خصوصی خانه دریا وجود ندارد.

مدیر روابط عمومی فرمانداری محمودآباد افزود: مدیریت سواحل نیازمند اقدامی اثربخش و جدی است و امید است با نگاه ملی به حوزه ساحل شاهد اقدامات مطلوب و جلب رضایت مسافران و شهروندان باشیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi