- مازندران - افتتاح تالار مرکزی ساری توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

افتتاح تالار مرکزی ساری توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

تاریخ 12 شهریور 1401 ساعت 16:26:46
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002093
تالار مرکزی ساری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، گشایش یافت. این تالار برای حوزه فرهنگ و هنر احداث شد.
افتتاح تالار مرکزی ساری توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

معنوی/ به گزارش واژه‌روز، افتتاح تالار مرکزی ساری که کلنگ احداث آن سال ۱۳۸۶ به زمین زده شده بود در تاریخ ۱۱ شهریوربا حضور «محمدمهدی اسماعیلی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «سیدمحمود حسینی پور» استاندار مازندران و «حسین جوادی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گشایش یافت. در این افتتاحیه «منصورعلی زارعی»  و «علی بابایی کارنامی»  نمایندگان مردم «ساری» و «میاندورود» در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، «حسین جوادی»، در حاشیه افتتاح  پروژه تالار مرکزی ساری بیان کرد: شروع ساخت این تالار از سال 1386 بوده و چیزی معادل بر 130 میلیارد تومان هزینه در سالهای قبل بوده و در این سالهای اخیر 80 میلیارد برای تکمیل این پروژه بزرگ تخصیص یافت که با این مبلغ که از اعتبارات سفر ریاست جمهوری است این تالار تکمیل شد.

حسین جوادی با اشاره به اینکه زیر بنای این طرح بزرگ ۱۲ هزار و ۹۶۷ متر مربع است، بیان کرد: تالار مرکزی ساری از نظر زیبایی، استاندارد و امکانات فیزیکی از بهترین مراکز فرهنگی و هنری کشور است.

او این چنین ادامه داد: این ابر مجتمع دارای سه سالن اختصاصی سالن آمفی تئاتر  با ظرفیت ۶۰۱ صندلی، سالن موسیقی با ظرفیت  ۱۵۸ صندلی و سالن سینما با ظرفیت ۱۸۷ صندلی، کارگاه های آموزشی، کارگاه های ساخت دکور، کلاس های آموزشی، دفاتر انجمن های مختلف فرهنگی شامل موسیقی و تئاتر، هنرهای تجسمی و همچنین مکان های رفاهی شامل کافی شاپ و نمازخانه، نگارخانه و کتابخانه و فضاهای اداری، خدماتی و تاسیساتی است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها