- مازندران - آیین پایانی نخستین جشنواره رسانه‌ای خزر در چالوس برگزار می شود

آیین پایانی نخستین جشنواره رسانه‌ای خزر در چالوس برگزار می شود

تاریخ 24 مهر 1402 ساعت 10:08:33
کد خبر: 002539
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست خبری ویژه برگزاری نخستین جشنواره رسانه‌ای خزر به میزبانی استان مازندران با اعلام اینکه ۸۹ فعال رسانه‌ای ۳۵۱ اثر به این جشنواره ارسال کردند، عنوان کرد: آیین اختتامیه این جشنواره ۲۷ مهرماه سال جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چالوس برگزار می شود.  
آیین پایانی نخستین جشنواره رسانه‌ای خزر در چالوس برگزار می شود

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر در نشست خبری ویژه آئین اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌ای خزر تصریح کرد: برگزاری رویدادها و جشنواره‌های رسانه‌ای می‌تواند موجب پویایی بیش از پیش حوزه خبر و اطلاع رسانی این خطه از شمال کشور را فراهم کند و اظهار داشت: مازندران به عنوان قطب گردشگری کشور و به جهت بهره‌مندی از موهبات الهی، می‌بایست از این فرصت طلایی که به عنوان یک ظرفیت بزرگ در اختیار دارد، برای توسعه همه جانبه در حوزه‌های فرهنگی، رسانه‌ای، اجتماعی و ... بهره‌گیری نماید.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران با بیان اینکه اعتلای صنعت گردشگری در مازندران نیازمند برنامه ریزی دقیق و جامع می باشد، گفت: بسیاری از کشورهای پیشرفته و درحال توسعه از گردشگری بهترین بهره را می برند و باید این اتفاق برای مازندران نیز رقم بخورد. 

آهنگر با اشاره به اینکه رسانه‌ها می توانند با آموزش، آگاهی بخشی، معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها، تصویر‌سازی مناسب از ظرفیت‌های گردشگری استان به توسعه صنعت گردشگری در استان کمک کنند، افزود: فعالان رسانه ای در استان مازندران با برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای رسانه‌ای فرهنگی و با تعامل رسانه‌ای مناسب با کشورهای حاشیه خزر به دنبال توسعه گردشگری استان هستند. 

وی با تأکید بر اینکه نخستین جشنواره رسانه‌ای خزر با محوریت گردشگری روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۸ با حضور دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان مازندران به میزبانی شهرستان چالوس برگزار می شود، گفت: دبیرخانه این جشنواره که با مشارکت خانه مطبوعات استان مازندران، فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر چالوس دایر شده ۳۵۱ اثر دریافت کرده است. 

آهنگر عنوان داشت: در بخش اصلی ۳۳۰ اثر دریافت شده که به تفکیک خبر: ۴۰ اثر، گزارش: ۱۱۴ اثر، عکس: ۴۲ اثر، مصاحبه: ۳۶ اثر، چند رسانه‌ای: ۲۸ اثر، مقاله و یادداشت: ۵۳ اثر، صفحه آرایی و طراحی: ۱۲ اثر و کاریکاتور و طنز: ۵ اثر می باشد، و یادآورشد: همچنین در بخش ویژه با موضوع مدیریت شهری چالوس، توسعه عمرانی و گردشگری ۲۱ اثر دریافت شده است. 

وی بیان کرد: در کل ۱۰۲ نفر در سایت جشنواره ثبت نام کردند که از استان البرز ۲ نفر، استان تهران ۵ نفر، استان گلستان ۵ نفر، استان خراسان رضوی ۱ نفر، استان گیلان ۲۰ نفر و استان مازندران ۶۹ نفر می‌باشند که از این تعداد ثبت نامی ۸۹ نفر با ارسال اثر در این جشنواره شرکت کردند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها