- مازندران - نشان و پوستر روز ملی مازندران رونمایی شد

نشان و پوستر روز ملی مازندران رونمایی شد

تاریخ 06 آبان 1402 ساعت 13:48:06
کد خبر: 002560
نشان و پوستر هفته مازندران صبح امروز با حضور معاون سیاسی و امیتی استاندار و مسئولین استانی در استانداری مازندران رونمایی شد
نشان و پوستر روز ملی مازندران رونمایی شد

به گزارش واژه روز، صبح امروز نشان و پوستر روز ملی مازندران با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار و مسئولین استانی  در استانداری برگزار شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، دبیر روز ملی مازندران با بیان و تشریع برنامه های هفته مازندران گفت: روز ۱۳آبان با عنوان مازندران، ایستادگی و مقاومت، روز ۱۴آبان با عنوان مازندران، تشیع و ولایت پذیری، روز ۱۵آبان با عنوان مازندران، فرهنگ و هنر تمدن ساز، روز ۱۶آبان با عنوان مازندران، طبیعت، فرهنگ زیست محیطی، روز ۱۷آبان با عنوان مازندران، رسوم و سنت‌های تعالی بخش، روز ۱۸آبان با عنوان مازندران، پهلوانان و قهرمانان، روز ۱۹آبان با عنوان مازندران، دانش و پژوهش و روز ۲۰آبان با عنوان مازندران، شعر و ادب تبری نامگذاری شده است. و برنامه های گستر ده ای با کمک کمیته های مختلف درسطح استان و شهرستانها داریم.

در ادامه فرمانداران که بصورت تصویری در جلسه حضور داشتند به برنامه های شهرستانی خود پرداختند و ادامه مسئولین کمیته ها در مورد نقش کمیته های خود در روند برگزاری هفته مازندران توضیح دادند.

سلیلی مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با اشاره به روند برگزاری روز ملی مازندران در تهران در سال های گذشته بیان کرد: امسال باید با حفظ ارزش ها و مناسب با رویکرد فرهنگی مازندران این برنامه ها برگزار شود و هنجار ها و موازین رعایت شود.

در ادامه رضا علیزاده،مدیر گروه طراحان روز نشان و پوستر روز ملی مازندران گفت: امسال برای اولین بار برای روز ملی مازندران نشان و پوستر رسمی و اختصاصی طراحی شده است و این نشان و پوستر از بین صد ها طراح های ارسالی انتخاب شده است. و با تشریح و توضیح ساختار پوستر به طراحی و المان های به کاررفته آن که از شاخصه ها و اماکن مهم مازندران است اشاره کرد.

دکترقاسم عزیززاده‌ گرجی در جلسه برنامه‌ریزی برگزاری مراسم روز مازندران با ابراز تنفر از اقدام وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم غزه، اظهار کرد: هفته مازندران بهانه‌ای برای شناسایی ظرفیت‌های ما است و اگر در این هفته اهتمامی بر این مهم نداشته باشیم در طول سال این اتفاق رقم نخواهد خورد.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: ظرفیت‌هایی که تاکنون شناسایی شد چه اتفاقی افتاده و آیا امروز می‌توانیم اعلام کنیم کار شاخصی صورت گرفته و باید آرشیوی از آن در شهرستان‌ها صورت گیرد.

این مسئول ادامه داد: قرار است برنامه‌های ما هویت‌ساز باشند نه هویت‌سوز و باید ببینیم مخاطبان ما چقدر از فرهنگ بومی ما چه میزان آشنایی دارد و لذا اقدامات و فعالیت‌ها باید با نگاه اهداف هفته مازندران صورت گیرد.

عزیززاده‌گرجی بیان کرد: باید برنامه‌های موثر انجام گیرد نه اینکه صرفا برنامه‌ای انجام گیرد.

وی عنوان کرد: باید در کنار برنامه‌های هیجانی و فرهنگی برنامه‌های تبیینی نیز انجام گیرد و داشته‌های ما تبیین شود.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مازندران، اشاره کرد: باید از ظرفیت فضای مجازی بهره ببریم و باید از این بستر تیز فراهم شود.

این مسئول گفت: شخصیت‌های موثری در حوزه‌های مختلفی در استان داریم که باید احصا و از آنان تجلیل شود.

عزیززاده‌گرجی مطرح کرد: باید حداقل چند چهره فاخر و آثار فاخر در هفته مازندران معرفی و تجلیل شوند و این امر سالانه انجام گیرد.

وی اشاره کرد: فراگیر کردن ستاد هفته مازندران بسیار مهم است و لذا باید در کنار ستاد استانی و شهرستانی، ستاد بخشی در بخشداری‌ها انجام گیرد.

سرپرست معاونت اجتماعی و سیاسی استانداری مازندران تاکید کرد: مردمی‌شدن فعالیت‌ها و پرهیز از تصدی‌گری دولتی در این برنامه‌ها بسیار مهم است؛ باید دید این برنامه‌ها تا چه اندازه با ذائقه مردمی هماهنگ است.

این مسئول افزود: باید بستر و زمینه را فراهم کنیم تا آن چیزی که مردم می‌خواهند محقق شود و نقش دستگاه‌ها در واقع تسهیل‌گری است.

عزیززاده گرجی خاطرنشان کرد: واگذاری فعالیت‌ها به تشکل‌های مردمی دلسوز و متعهد امری مهم است که باید در عین حساسیت با تعهد انجام گیرد.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات کیفی و به‌ویژه کارگروه‌ها، بسیار مهم است و نکند جلسات صرفا اجباری بوده و خروجی مفیدی نداشته شود؛ لذا باید کمیته‌ها را جدی گرفته و کیفیت آن را تقویت کنیم.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار مازندران متذکر شد: هر شهرستانی باید سه  برنامه شاخص خود را اعلام کند و وزن هر شهرستان نیز با این سه برنامه اعلام خواهد شد.

این مسئول گفت: بنا بر این بود که در جلسه امروز، ادارات ارشاد شهرستانی به‌عنوان دبیر جلسات شهرستانی حاضر باشند که متاسفانه شاهد نبودیم.

عزیززاده گرجی تصریح کرد: جلسات ما به‌موقع انجام می‌گیرد و در زمان مقرر انجام می‌گیرد و لذا حضور به موقع مهم است؛ در این جلسه حضور برخی فرمانداری‌ها را ندیدیم و نباید در این شهرستان‌ها شاهد اتفاق خاصی باشیم.

وی یادآور شد: ضمن اعلام لیست غایبین اعم از فرمانداری‌ها و مدیران باید دلیل غیبت نیز به ما اعلام شود و قطعا در ارزیابی مدیران نیز لحاظ خواهد شد.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مازندران گفت: در تبلیغات محیطی اما از ابزار هنر استفاده نمی‌شود و به صرف یک جمله بسنده نشود و لذا ترکیب و تلفیق چند هنر بسیار مهم است.

لازم به ذکر است:برنامه های هفته مازندران از 13 الی 20 آبان 1402 در استان مازندران برگزار می شود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها