- مازندران - پویش «عید در خانه هستیم»، دعوت اهالی فرهنگ از مردم

پویش «عید در خانه هستیم»، دعوت اهالی فرهنگ از مردم

تاریخ 25 اسفند 1398 ساعت 10:57:31
منبع: واژه روز
کد خبر: 000501
جمعی از فعالان فرهنگی در مازندران با ابتکار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائمشهر پویشی مجازی با نام «عید در خانه هستیم» را برای قطع کردن زنجیره شیوع کرونا در تعطیلات نوروز راه‌اندازی کردند.
پویش «عید در خانه هستیم»، دعوت اهالی فرهنگ از مردم

 به گزارش واژه روز، با نزدیک شدن به زمان تحویل سال نو و تعطیلات نوروز یکی از نگرانی‌های جدی مسئولان و به ویژه کادر درمانی بیمارستان‌ها، جدی نگرفتن در خانه ماندن توسط برخی شهروندان در سراسر کشور است. موضوعی که با توجه به شلوغ بودن بازارها در شهرهای مختلف و برنامه‌ریزی برای خرید پوشاک و آجیل و شیرینی، دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. به همین دلیل بسیاری از کنشگران اجتماعی این روزها در حال تأکید هر چه بیشتر در خانه ماندن و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در جامعه هستند.

تعدادی از فعالان فرهنگی در مازندران اقدامی مجازی را برای نشان دادن اهمیت در خانه ماندن طی روزهای تعطیل پیش رو آغاز کرده‌اند.

در این اقدام که با ابتکار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائمشهر آغاز شده، فعالان فرهنگی و هنری سراسر کشور از مردم دعوت می‌کنند که نوروز امسال را در خانه بمانند و از سفر و حتی دید و بازدیدهای مرسوم خودداری کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر اظهار کرد: متأسفانه با وجود همه هشدارهایی که مسئولان بهداشتی و مدیران درباره سرعت شیوع ویروس کرونا داده‌اند، باز هم شاهد حضور مسافران در استان و شهروندان استان در بازارها هستیم و این یعنی برخی شهروندان هنوز خطر شیوع این ویروس را درک نکردند.

«مهدی رمضانی» گفت: در حال حاضر نگرانی مهم همه ما این است که با آغاز تعطیلات دید و بازدیدها انجام شود و سرعت شیوع افزایش یابد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که با کمک فعالان فرهنگی و چهره‌های اثرگذار، پویش «عید در خانه هستیم» را راه‌اندازی کنیم و از همه مردم بخواهیم که سفرها و دید و بازدیدهای خود را به روزهای پس از برطرف شدن معضل فعلی موکول کنند.

وی افزود: در این پویش هر هنرمند و فعال فرهنگی پیامی کوتاه به صورت متنی در فضای مجازی برای صفحه مجازی پویش می‌فرستد و آن پیام همراه با تصویر فرستنده پیام و نام او در قالب یک طرح گرافیکی در فضای مجازی منتشر می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر خاطرنشان کرد: تا کنون تعدادی از هنرمندان و فعالان فرهنگی مطرح استان و چند هنرمند شاخص ملی نیز به این پویش پیوستند و پیام‌هایی را فرستادند. از همه هنرمندان و فعالان فرهنگی مازندران در هر رده سنی و هر رشته‌ای می‌خواهیم که به این پویش بپیوندند و گامی در آگاه‌سازی کامل جامعه نسبت به اهمیت در خانه ماندن طی روزهای پیش رو بردارند.

رمضانی خاطرنشان کرد: انتظار داریم که همه علاقه‌مندان و فعالان فرهنگی اعم از هنرجویان و هنرمندان و مدرسان حوزه فرهنگ و هنر از سراسر کشور و حتی خارج از کشور پیام کوتاه خود را در قالب متن به نام کاربری @baharvare در شبکه اجتماعی اینستاگرام بفرستند تا در فضای مجازی منتشر شود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi