- مازندران - بیش از ۲۰۰ ویدئو به پویش «هر خانه یک کتابخانه» فرستاده شد

مدیر کل کتابخانه‌های مازندران:

بیش از ۲۰۰ ویدئو به پویش «هر خانه یک کتابخانه» فرستاده شد

تاریخ 11 فروردین 1399 ساعت 12:09:49
منبع: عبارت
کد خبر: 000553
مدیر کل کتابخانه‌های مازندران از ارسال ۲۰۰ فیلم مردمی برای شرکت در پویش «هر خانه یک کتابخانه» خبر داد.
 بیش از ۲۰۰ ویدئو به پویش «هر خانه یک کتابخانه» فرستاده شد

به گزارش واژه روز به نقل از عبارت، «آرزو ولیپور» با بیان اینکه شاداب‌سازی اعضای خانواده در این روزها را باید در فعالیت‌های فرهنگی فاخر و مؤثر جست‌وجو کرد، گفت: در همان آغاز اعلام قرنطینه برای مبارزه خانگی با ویروس کرونا، همت را بر آن گماشتیم تا با تعریف برخی برنامه‌های کتاب‌محور، هیجان را در سکون قرنطینه خانواده‌ها ایجاد کنیم.

وی افزود: نخستین طرح ما برای این شرایط خاص که با تعطیلی کتابخانه‌ها هم همراه بود، برگزاری «پویش هر خانه یک کتابخانه» بود تا افراد به سراغ کتاب‌های نخوانده خود در قفسه‌های کتابخانه‌های شخصی‌شان بروند و زمان‌های به دست آمده در این ایام را با کتابخوانی مدیریت کنند.

این مسئول با اشاره به استقبال خوب از این پویش، از ملی شدن آن با همراهی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد و اظهار کرد: تا کنون بیش از ۲۰۰ فیلم از سراسر کشور به ما رسیده است که در آن کتاب‌های خوبی به عنوان پیشنهاد مطالعه به اشتراک گذاشته شد.
ولیپور با اشاره به دیگر پویش‌های اجرا شده نیز گفت: پویش «ما کرونا را شکست می‌دهیم» در قالب نقاشی ویژه کودکان و پویش «هر کتابدار یک کتابخوان» ویژه کتابداران نیز برگزار شد که تعامل مجازی خوبی را با خانواده‌های مازندرانی رقم زد.

وی با اشاره به آغاز دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی طبق روال هر سال در همین ایام، اظهار کرد: این مسابقه بزرگ فرهنگی هم بسیار به کمک ما آمد تا بتوانیم روزهای پرخاطره و پرثمر فرهنگی را در این شرایط معنوی‌تر کنیم. امیدواریم مردم استان، درخشان‌تر از سال گذشته که مشارکت بیش از ۹۰ هزار نفری داشتند مشارکت کنند. از مردم عزیز دعوت می‌کنم برای مشارکت خانوادگی در این جشنواره و دریافت کتاب‌هایی که برای رده‌های مختلف سنی در نظر گرفته شد، به آدرس‌های www.samakpl.ir و یا www.razavi.iranpl.ir مراجعه کنند.
مدیر کل کتابخانه‌های مازندران افزود: البته اقدامات فرهنگی ما به همین موارد محدود نشد و حضور فعال سفیران کودک کتاب در برنامه‌های روزانه کودک و نوجوان سیمای مازندران برای معرفی و خوانش کتاب و همینطور تهیه و تولید پوسترهای مفهومی با موضوع کتاب در حال و هوای قرنطینه و مبارزه با بیماری، از دیگر برنامه‌هایی بود که در راستای اشاعه نشاط فرهنگی انجام شد.

ولیپور در پایان با ابراز امیدواری نسبت به پایان یافتن هر چه سریع‌تر این دوران و صحت و سلامتی کامل همه مردم شریف، خاطرنشان کرد: همانگونه که تلاش کردیم فضای شاداب فرهنگی و شور کتابخوانی در کتابخانه‌ها را به منازل منتقل کنیم، می‌خواهیم هر چه زودتر شاهد موج انتقال این هیجان کتابخوانی به کتابخانه‌ها باشیم و بار دیگر فعالیت‌های‌مان را در این مکان‌های فرهنگی دوست داشتنی از سر بگیریم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi