- مازندران - خانه‌نشینی فرصت خوبی برای غنی‌کردن آرشیو شنیداری

خانه‌نشینی فرصت خوبی برای غنی‌کردن آرشیو شنیداری

تاریخ 10 فروردین 1399 ساعت 13:38:12
منبع: ایرنا
کد خبر: 000550
پژوهشگر موسیقی نواحی با اشاره به فرصت پیش‌آمده برای بازنگری در خود و اندیشه‌هایمان طی روزهای خانه‌نشینی گفت: اگر به هنر و فرهنگ به ویژه موسیقی علاقه داریم، این روزهای در قرنطینه خانگی ماندن زمان خوبی است که آرشیو شنیداری خود را غنی کنیم.
خانه‌نشینی فرصت خوبی برای غنی‌کردن آرشیو شنیداری

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، «علی مغازه ای» دبیر جشنواره موسیقی آیینه‌دار گفت: این روزها برای کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خانه‌نشینی بهترین و موثرترین راه است و از این فرصت می‌توان دور از اضطراب‌های جاری با تغییر زاویه نگاهمان به نحو احسن استفاده کنیم.

وی افزود: در این روزها فرصت داشتم عمیقا در زندگی خودم، در باورها و اندیشه هایم و آنچه باید باشم به تفکر بپردازم. با تمام وجود به این نتیجه رسیدم انسان بسیار موجودی فانی است.

این پژوهشگر افزود: کرونا با همه تلخی ها و ناگواری‌ها برای ما درس بزرگی به ارمغان آورده است. کرونا به ما آموخت هرگز به آنچه هستیم غره نشویم. انسان کوچکتر از آن است که به آنجه دارد مغرور شود چون به دمی و لحظه ای تمام ین غرورها می‌تواند به پایان برسد. کرونا به همه درس بزرگی داد و آن چیزی نبود جز عقلانیت و دوری از غرور کاذب. چون به ما فهماند انسان با همه عظمتی که دارد اگر با عقلانیت زندگی نکند می‌تواند مغلوب یک ویروس میکروسکوپی شود.

وی اظهار کرد: کرونا به ما آموخت که با خردمداری و تکیه بر عقل و منطق امیدوارانه به آینده ای شیرین بیاندیشیم. آینده ای که بعد از این بحران در کنار هم با صلح و دوستی و عشق به یکدیگر می‌توان آن را ساخت.

مغازه ای ادامه داد: در این روزها که چاره ای جز خانه‌نشینی نیست به دوستداران موسیقی و اهالی فرهنگ پیشنهاد ‌می‌کنم در این فرصت تاریخ موسیقی کلاسیک غربی از مونته وردی و باخ تا سایر دوره های موسیقی کلاسیک را مرور کنیم. چون موسیقی کلاسیک سرشار از اندیشه است و به شدت ارامش‌بخش.

در کنار این نگاه دوباره به موسیقی کلاسیک غربی می‌توان به میراث کهن موسیقی شرقی و موسیقی نواحی ایران و احساس سرشارش نیز دوباره نگاه کرد و در نهایت می‌توان از این خانه نشینی برای غنای آرشیو شنیداری خود و خانواده استفاده کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
مقاله
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi