- مازندران - تئاتر مازندران خواستار تکمیل تالار مرکزی ساری است

تئاتر مازندران خواستار تکمیل تالار مرکزی ساری است

تاریخ 01 آذر 1400 ساعت 15:01:23
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 001454
مازندران تنها استانی بود که بخش بازبینی جشنواره را امسال به صورت حضوری برگزار کرد و اکنون نیز شاهد استقبال چشمگیر مخاطبان بودیم. همه این نکات با همکاری خوب عوامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران محقق شد که از همه همراهان قدردانی می‌کنم.
تئاتر مازندران خواستار تکمیل تالار مرکزی ساری است

به گزارش واژه‌روز به نقل از تئاتر مازندران، دبیر سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران افشین رشیدی گفت: استقبال خوب مخاطبان از جشنواره و پشت در ماندن بسیاری از هنرمندان و هنردوستان در این چند روز یک بار دیگر کمبود فضای هنری در مازندران را نشان داد.

وی با اشاره به نیمه‌کاره ماندن تالار مرکزی ساری طی بیش از یک دهه اخیر اظهار کرد: تکمیل این مجتمع بخش زیادی از مشکلات هنرمندان استان برای برگزاری رویدادهای اینچنینی را برطرف می‌کند. به نمایندگی از خانواده‌ تئاتر استان از استاندار مازندران درخواست می‌کنم که پیگیری کنند تا طلسم تالار مرکزی ساری در این دوره شکسته شود.

دبیر سی‌وسومین جشنواره تئاتر مازندران تصریح کرد: اگر ضعفی در برگزاری این جشنواره داشتیم ناشی از امکانات بود. اما همه عوامل اجرایی و سیاستگذاری جشنواره با تمام کاستی‌هایی که وجود دارد تلاش کردیم برای باکیفیت و بدون چالش برگزار شدن این رویداد و تکریم هنرمندان از تمام توان استفاده کنیم.

 

کمبود اعتبارات فرهنگ و هنر مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این مراسم گفت: بعد از حدود دو سال تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری خوشحالیم که دوباره چراغ تئاتر روشن شد. خوشبختانه استقبال از جشنواره کم‌نظیر بود.

عباس زارع افزود: مازندران با گروه‌های متعدد تئاتری و هنرمندان فعال یکی از استان‌های مستعد در عرصه هنرهای نمایشی است. استقبال خوب هنردوستان از این قبیل رویدادها نیز همواره نشان داد که هنر در جایگاه قابل توجهی بین مردم مازندران قرار دارد.

وی اظهار کرد: از هنرمندان می‌خواهم از این فرصت خوب ناشی از استقبال مردم از آثار هنری و نمایشی برای ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی بهره بگیرند.

این مسئول با اشاره به کمبودهای مالی و زیرساختی در حوزه فرهنگ و هنر استان مازندران گفت: یک چهارم بودجه امسال اداره کل در همین جشنواره هزینه شد. این یعنی بضاعت ما اندک و زیرساخت‌های ما ناکافی است. از هر دو نماینده ساری در مجلس می‌خواهم که مطالبات فرهنگ و هنر استان و شهرستان را در مجلس به طور جدی پیگیری کنند.

زارع خاطرنشان کرد: فضای این مجتمع دیگر برای هنرمندان و هنردوستان کافی نیست. با حمایت مسئولان ارشد استان و نمایندگان ساری این وعده را می‌دهم که تالار مرکزی ساری دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

 

قدمت نمایش در مازندران

جهانگیر الماسی هنرمند شاخص تئاتر و سینمای کشور و عضو هیئت داوران مرحله نهایی نیز در این مراسم برای قرائت بیانیه هیئت داوران در جایگاه حاضر شد و پیش از خواندن بیانیه خواستار توجه ویژه و جدی مسئولان به حوزه تئاتر به ویژه در استان ها شد.

وی شمال ایران را از مناطق هنرخیز ایران توصیف کرد و با اشاره به قدمت هنرهای نمایشی در این خطه گفت: قدیمی‌ترین شیوه نمایشی ایران در گیلان و مازندران وجود داشت که نوروزخوانی است. فردوسی بی‌دلیل مازندران را وارد ادبیات خود نکرد. اینجا روح ایران و سرزمین فرهنگ و ادب است.

الماسی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان سی و سومین جشنواره تئاتر مازندران، به استقبال خوب مخاطبان از این جشنواره اشاره کرد و گفت: این فضای صمیمی و گرم هنری که در سی و سومین جشنواره تئاتر مازندران مشاهده کردیم در حافظه و خاطر من و سایر اعضای هیئت داوران جشنواره به عنوان یکی از خاطرات دلگرم کننده باقی می ماند.

عضو هیئت داوران سی و سومین جشنواره تئاتر مازندران تصریح کرد: وجود این همه علاقه به تئاتر و استعداد هنری در مازندران می طلبد که مسئولان این استان تلاش بیشتری برای پشتیبانی از هنرمندان تئاتر این استان کنند. انتظار می رود مسئولان ملی نیز اعتبارات بیشتری را به فرهنگ و هنر این استان ها اختصاص دهند تا شاهد پویایی فرهنگ و هنر در این مناطق مستعد باشیم.

منصورعلی زارعی و علی بابایی کارنامی دو نماینده ساری و میاندورود در مجلس نیز مهمانان این مراسم بودند و دقایقی در مراسم اختتامیه درباره ضرورت حمایت از هنرمندان و به ویژه هنرمندان تئاتر و همچنین برنامه های در دست پیگیری در مجلس برای کاهش مشکلات هنرمندان سخنرانی کردند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها