- مازندران - پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت روز جهانی تئاتر

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت روز جهانی تئاتر

تاریخ 06 فروردین 1399 ساعت 16:12:30
منبع: واژه روز
کد خبر: 000532
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت ۲۷ مارس روز جهانی تئاتر پیامی منتشر کرد.
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت روز جهانی تئاتر

به گزارش واژه روز، «عباس زارع» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به مناسبت روز جهانی تئاتر پیامی منتشر کرد و از هنرمندان استان خواست تا شعار سال «جهش تولید» برای ارتقاء تولیدات تئاتر در این استان بهره بگیرند. در متن این پیام آمده است:

(۲۷ مارس) مصادف با ( ۷ فروردین) روز جهانی تئاتر که در ایران با عنوان روز ملی هنرهای نمایشی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام ودر تقویم رسمی کشور  ثبت و  نامگذاری شده، فرصتی اسـت برای بزرگداشت این هنر اصیل و مردمی.

تئاتر هنری اسـت کـه می تواند میان فرهنگ ها و مردم پل ارتباطی برقرار کند. حتی بیش از این می تواند فرصت هایی برای آموزش و اطلاع رسانی عمومی نیز فراهم آورد.

با نگاهی به اساطیر ایران زمین ، می توان ریشه های ذاتی این هنر را در سرزمین آریایی یافت ، که نه تنها بن مایه تاریخی بلکه تم فرا تاریخی دارد.

تئاتر نقشی اساسی در انرژی بخشیدن و همدلی ملت ها برای ارتقا فرهنگ ها دارد،  هنرمندان تئاتر ،قبل از قدم گذاشتن روی صحنه، با احترام کف صحنه را لمس می‌کنند، این سنت کهنی است که نشان می‌دهد معنویت و فرهنگ در هم تنیده است.

تئاتر اتفاقی است کـه در لحظه شکل می گیرد .شاید بـه همین دلیل نمایشنامه ای کـه بارها و بارها اجرا شده اسـت و همه زیر و بم آن را می دانند باز هیجانی برای دیدن اجرای نوین آن وجوددارد.

 در سال جدید، که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «جهش تولید» نامگذاری شده، ضمن تبریک سال نو و روز جهانى تئاتر به همه هنرمندان تئاتر استان، امیدواریم بتوانیم با توجه به ظرفیت‌های موجود استان و همت هنرمندان با استعداد تئاتر، به سوی ارتقاء هرچه بیشتر این هنر مردمی گام برداریم و شاهد کشف و رشد بیشتر استعدادهای جوان استان در این عرصه باشیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi