- مازندران - مسئولان برنامه‌ای برای فعالیت آموزشگاه‌های بازیگری ارائه ندادند

مدیر آموزشگاه‌ آزاد بازیگری «خانه پدری هنرمندان»:

مسئولان برنامه‌ای برای فعالیت آموزشگاه‌های بازیگری ارائه ندادند

تاریخ 31 فروردین 1399 ساعت 16:30:12
منبع: واژه روز
کد خبر: 000630
مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنرهای نمایشی بر این باورند که بخشنامه صادر شده برای از سرگیری فعالیت آموزشگاه‌های آزاد هنری هیچ سنخیتی با شرایط این مراکز ندارد.
مسئولان برنامه‌ای برای فعالیت آموزشگاه‌های بازیگری ارائه ندادند

به گزارش واژه روز، «محسن اردشیر» مدیر و مدرس آموزشگاه‌ آزاد بازیگری «خانه پدری هنرمندان» در آمل بر این باور است که مسئولان در بخشنامه صادر شده هیچ برنامه‌ای برای آموزشگاه‌های بازیگری و تئاتر ارائه ندادند و در این بلاتکلیفی مدیران این مراکز روز به روز بر میزان زیان و خسارت‌شان افزوده می‌شود.

وی با بیان این که استمرار این وضعیت ورشکستگی و تعطیلی بسیاری از آموزشگاه‌های آزاد هنرهای نمایشی را در پی دارد، اظهار کرد: در بخشنامه عنوان شده که کلاس‌ها به صورت یک نفره برگزار شود. در حالی که ماهیت کلاس‌های بازیگری و تئاتر به گروهی برگزار شدن آن است. در موسیقی روال برگزاری کلاس‌ها یک نفره است. در هنرهای تجسمی هم این امکان وجود دارد. اما در تئاتر چطور کلاس یک نفره برگزار کنیم؟ برای کلاس تئاتر حتی استفاده از فضای مجازی هم کاربردی نیست زیرا هنرجو باید در محیط و جمع مبانی بازیگری را بیاموزد.

این مدرس و کارگردان تئاتر افزود: حتی اگر امکان برگزاری برخی کلاس‌ها وجود داشته باشد از نظر هزینه چطور برای مدرس و آموزشگاه باید مقرون به صرفه باشد که با همان شهریه یک موضوع را جداگانه برای 15 نفر آموزش دهد؟

اردشیر معتقد است که دولت باید از حالا به فکر پرداخت تسهیلات کم‌بهره بلندمدت به آموزشگاه‌های آزاد هنری باشد تا بخشی از زیان وارد شده و خساراتی که در ماه‌های آتی به واسطه کاهش تعداد هنرجو به این مراکز وارد می‌شود را جبران کند.

او خاطرنشان کرد: هزینه اجاره آموزشگاه و پلاتو برای ما ماهانه 6 میلیون تومان است. این دو ماه را با سختی گذراندیم و نمی‌دانیم در ماه‌های آتی چه وضعیتی قرار پیش بیاید. حاصل سال‌ها تلاش برای جلب مخاطب و اعتماد جامعه به منظور آموزش هنر و اشتغال‌زایی در این عرصه در حال از دست رفتن است و هیچ آینده‌ای را نمی‌توان متصور شد. مگر این که دولت برنامه روشنی برای حمایت از این اقشار داشته باشد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها