- مازندران - اجرایی شدن طرح جامع گردشگری مازندران با محوریت توسعه بوم‌گردی تا ۳ماه آینده

اجرایی شدن طرح جامع گردشگری مازندران با محوریت توسعه بوم‌گردی تا ۳ماه آینده

تاریخ 20 شهریور 1401 ساعت 14:50:53
منبع: ایرنا
کد خبر: 002111
استاندار مازندران در حاشیه بازدید از روستای شانه‌تراش تنکابن که از مناطق پایلوت (آزمایشی) بوم گردی نوآورانه این شهرستان است به مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستور دارد تا سه ماه آینده طرح گردشکری جامع استان با کمک نخبگان اجرایی شود.
اجرایی شدن طرح جامع گردشگری مازندران با محوریت توسعه بوم‌گردی تا ۳ماه آینده

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایرنا، محمود حسینی پور در جریان بازدید از روستای شانه‌تراش که به کمک نخبگان منطقه طرح گردشگری نوآورانه بر مبنای حفظ اصالت روستا و اقتصاد متکی بر تعاونی‌ها تشکیل در آن اجرایی شده است گفت: این‌ طرح باید به عنوان یک پروژه تحت عنوان طرح جامع گردشکری با کمک نخبگان که روستای شانه تراش اجرا شده و  نخبگان سایر روستاها حداکثر تا سه ماه آینده به عنوان یکی از مصوبات این سفر اجرایی شود.

حسینی پور اظهارداشت: این‌ طرح جامع گردشگری باید از سوی اداره کل گردشگری و همچنین حکایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام و در کمترین زمان گزارش ها پیرامون روند اجرای این طرح به استانداری ارسال شود.

طرج جامع نوآورانه روستای شانه تراش علاوه بر حفظ معماری سنتی تشکیل تعاونی توسعه پایدار روستای شانه‌تراش است که ۹۰ درصد جوانان و مردم روستا عضو آن هستند و تعاونی مدیریت بهره‌برداری روستا را بر عهده دارد، نقشه اقتصادی که روستا از لحاظ مالی کسب درآمد می کند، ضمن اینکه حضور گردشگر در این منطقه مدیریت شده است تا آسیبی به بافت طبیعی و فرهنگی روستا وارد نشود.

سیدمحمود حسینی‌پور، استاندار مازندران در ششمین سفر شهرستانی خود امروز به همراه ۶۵ تن از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی از نزدیک مسائل و مشکلات این شهرستان را بررسی خواهد کرد.

استاندار مازندران با اتخاذ این راهبرد تاکنون در شهرستان های نکا، گلوگاه، فریدونکنار، جویبار و چالوس سفر شهرستانی را به انجام رسانده که شماری از اهالی این شهرستان ها در گفت و گو خبرنگاران ایرنا از متد مدیریتی که برای نخستین بار در کشور عملیاتی شده است، ابراز رضایت کردند.

شهرستان ۱۷۰ هزار نفری تنکابن با چهار بخش و شهر در غرب مازندران قرار دارد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها