- مازندران - ۵۰ راهنمای حرفه‌ای گردشگری در رامسر فعالیت می‌کنند

۵۰ راهنمای حرفه‌ای گردشگری در رامسر فعالیت می‌کنند

تاریخ 04 دی 1401 ساعت 13:52:27
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002328
در رامسر رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت ۵۰ راهنمای حرفه‌ای گردشگری در شهرستان رامسر فعالیت می‌کنند.
۵۰ راهنمای حرفه‌ای گردشگری در رامسر فعالیت می‌کنند

به گزارش واژه‌روز و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، نادر سحرخیز با بیان اینکه راهنمایان گردشگری نقش مهمی در بهره‌مندی از اقتصاد گردشگری دارند، گفت: در حال حاضر ۵۰ راهنمای حرفه‌ای گردشگری در سطح شهرستان رامسر فعالیت می‌کنند

ریس  اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رامسر افزود:شهر نمونه گردشگری رامسر دارای زوایای متعدد و ناشناخته‌ای است که در صورت معرفی این مناطق، بهره اقتصادی بیشتری نصیب رامسر می‌شود.

او به نقش راهنمایان و بلدهای محلی در گردشگری و نیازهای مبرم شهر گردشگری رامسر به این مقوله گفت: یکی از فرصت‌های موجود رامسر وجود لیدرهای متخصصی است که کمتر شهری از این تعداد متخصص بهره‌مند است و همه واحدهای گردشگری باید از وجود این متخصصین نهایت بهره ر ا ببرند.

سحرخیز نقش راهنمایان گردشگری را در ماندگاری گردشگران در شهر رامسر بسیار مفید فایده دانست و یادآور شد: باید فرهنگ بهره‌بردن از توان فنی راهنمایان را در تمام سطوح شهرستان گسترش داد.

ریس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رامسر در ادامه گفت: گردشگری باید برنامه داشته باشد و راهنمایان گردشگری جزئی از برنامه‌ریزان این حوزه هستند که می‌توانند لحظه‌هایی مفرح برای گردشگران برنامه‌ریزی کنند از طبیعت زیبای رامسر گرفته تا موزه‌ها، هتل‌ها و واحدهای بوم‌گردی و همچنین فرهنگ‌ها و جشن‌ها را معرفی کنند.بنابراین استفاده از توان راهنمایان به حدی مهم است که هر واحدی که از این توان استفاده کند حتما سود بیشتری خواهد برد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها