- مازندران - جذب 2میلیون گردشگر خارجی به استان مازندران

جذب 2میلیون گردشگر خارجی به استان مازندران

تاریخ 08 دی 1401 ساعت 13:18:45
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002338
استاندار مازندران گفت: تا پایان کار دولت سیزدهم، 2 میلیون گردشگر خارجی جذب خواهند شد و  اکنون ۲۰۰ هزارگردشگر خارجی به استان سفر می کنند.
جذب 2میلیون گردشگر خارجی به استان مازندران

به گزارش واژه‌روز، استاندار مازندران، سید محمود حسینی پور، در آئین افتتاح پروژه هتل پنج ستاره در شهرستان بابلسر، گفت: رتبه اول آمار گردشگران به مازندران اختصاص یافت و این درحالی است که فقط ۱۰ درصد ظرفیت گردشگری استان استفاده می‌شود.

 او در ادامه سخنان  خود گفت: سه بندر مهم در استان فعالیت دارند و میتوانیم با سیاست‌های دولت و برقراری ارتباط با کشورهای مختلف در شانگهای اهمیت مازندران را افزایش دهیم و خواهیم دید که هرگونه سرمایه گذاری در مازندران آینده درخشانی در پی خواهد داشت.

استاندار افزود: ما باید متناسب با سلیقه و سائقه گردشگران به استان رسیدگی کنیم و شرایط را فراهم کنیم و طبق هدفگذاری تا پایان دولت باید دو میلیون گردشگر خارجی در استان جذب شود و این میزان اکنون ۲۰۰ هزار نفر است.

وی خاطر نشان کرد: در استان بیش از ۶۰ رودخانه خوب وجود دارد که می‌توان به مقصد گردشگری تبدیل کرد و علاوه براین بهره چندانی از جزیره میانکاله نبردیم و همین‌طور ۴۷۰ کیلومتر نوار ساحلی، از ظرفیت‌های استان است که متأسفانه یک کشتی تفریحی در کرانه ساحلی وجود ندارد و طبق سیاستگذاری صورت گرفته، اولین کشتی مسافری و اتوبوس دریایی در استان فعال می‌شود.

او در آخر گفت: این کشتی در مسیر رامسر - گلوگاه تردد می‌کند و در کنار آن مجوز خرید کشتی کروز را دریافت کردیم. طراحی بزرگترین آزادراه ساحلی در استان را در پیش داریم و برای اجرای آن سرمایه گذار خارجی جذب می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها