- مازندران - تسهیلات بانکی مشاغل خانگی به 21 هنرمند صنایع دستی اعطا شد

تسهیلات بانکی مشاغل خانگی به 21 هنرمند صنایع دستی اعطا شد

تاریخ 10 دی 1401 ساعت 16:09:54
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002340
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بابل از اعطای تسهیلات خانگی به ۲۱ هنرمند صنایع‌دستی در این شهرستان خبر داد.
تسهیلات بانکی مشاغل خانگی به 21 هنرمند صنایع دستی اعطا شد

به گزارش واژه‌روز و  به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، محمد دهستانی گفت: ۲۱هنرمند صنایع‌‌دستی این شهرستان به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات کم بهره مشاغل خانگی معرفی شدند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بابل، افزود:این هنرمندان و فعالان هنرهای سنتی ۲۰ میلیارد ریال وام مشاغل خانگی برای توسعه فعالیت‌های خود دریافت می‌کنند.

او یادآور شد: دولت با حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و تخصیص وام به دارندگان مجوز کسب و کار خانگی در بخش‌های مستقل و پشتیبان، گام‌های موثری برای ایجاد اشتغال برداشته است.

دهستانی افزود: مشاغل خانگی فعالیت‌هایی را شامل می‌شود که عضو یا اعضای خانواده ضمن حفظ بنیان خانواده در فضای مسکونی محصولات قابل عرضه صنایع‌دستی وهنرهای سنتی تولید می‌کنند.

رئیس اداره میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بابل در ادامه گفت: اکنون در این شهرستان هنرمندان و صنعتگران بسیاری از این شیوه برای تولید وگسترش فضای کسب و کار در حوزه صنایع‌دستی بهره‌مند می‌شوند. طرح‌های مشاغل خانگی در کارگروه اشتغال متشکل از نمایندگان فرمانداری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث‌فرهنگی بررسی و از محل فعالیت‌ها بازدید و طرح‌ها بعد از تایید به منظور برخورداری از تسهیلات کم‌بهره به  بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها