- مازندران - لزوم تخصیص بودجه به شورای اطلاع‌رسانی استان

لزوم تخصیص بودجه به شورای اطلاع‌رسانی استان

تاریخ 05 آبان 1399 ساعت 13:39:06
منبع: واژه روز
کد خبر: 001271
با توجه به شرایط حساس شیوع ویروس کوید-19 و اهمیت اطلاع‌رسانی عمومی درباره مسایل و مشکلات استان، اختصاص بودجه به شورای اطلاع‌رسانی استان امری لازم و ضروری است.
لزوم تخصیص بودجه به شورای اطلاع‌رسانی استان

به گزارش واژه روز،در تاریخ 7مهرماه سال گذشته بود که مراسم افتتاحیه دبیرخانه و نشست شورای اطلاع‌رسانی استان مازندران به میزبانی اداره کل فرهنگ‌و ارشاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.

به گفته حسین حسن‌نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران شورای اطلاع‌رسانی برای پاسخ به افکار عمومی در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی شدتا سبب تنویر افکار عمومی شود و حتی استاندار مازندران هم تأکید بسیاری بر روی استفاده از ظرفیت این شورا دارد.

اما  در جلسه نشست خبری روز شنبه 3آبان ماه سال جاری که با موضوع پدافند غیرعامل در محل سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بود، مشخص شد که در طول یک سال و دو ماه گذشته هنوز بودجه‌ای به شورا اختصاص نیافته است.

عباس زارع گفت: باتاکید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران قرار بود 4کمیته در استانداری تشکیل و شورای اطلاع‌رسانی هم جمع‌بندی کننده فعالیت کمیته‌ها باشد؛در حال حاضر شورای اطلاع‌رسانی استان براساس ضوابط و وظایفی که بر عهده دارد با راه‌اندازی شبکه اطلاع‌رسانی قوی و تسهیل ارتباط میان روسای شهرستان‌ها و رسانه‌ها فعالیت خود را انجام می‌دهد.

زارع با بیان اینکه در سال جاری که پایان فعالیت دولت است نیاز به جمع‌آوری دستاوردهای دولت وجود دارد، افزود:فعالان رسانه‌ای هم در شورای اطلاع‌رسانی کمک می‌کنند و پای کار هستند اما علیرغم تاکید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در طول یک سال و دوماه گذشته هنوز بودجه‌ای به شورا اختصاص نیافت.

وی تصریح کرد: علیرغم اینکه مکاتباتی با غلامی‌راد، رییس سازمان مدیریت‌و برنامه‌ریزی استان داشتیم و در آیین نامه شورای اطلاع‌رسانی به صراحت درباره تخصیص اعتبار مصوب برای حمایت از رسانه‌ها در بازنشر اخباراشاره شده است اما بودجه‌ای اختصاص نیافته است.

به گزارش واژه‌روز با توجه به شرایط حساس شیوع ویروس کوید-19 و اهمیت اطلاع‌رسانی عمومی درباره مسایل و مشکلات استان، اختصاص بودجه به شورای اطلاع رسانی استان امری لازم و ضروری است.

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi