- مازندران - فروش بیش از هفت ملیارد ریال کتاب در طرح پاییزه مازندران

فروش بیش از هفت ملیارد ریال کتاب در طرح پاییزه مازندران

تاریخ 11 آذر 1399 ساعت 14:50:04
کد خبر: 001435
طرح پاییزه کتاب ۹۹ با مشارکت اولیه 32 کتابفروشی از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه همزمان با سراسر کشور در استان برگزار شد .
فروش بیش از هفت ملیارد ریال کتاب در طرح پاییزه مازندران

به گزارش واژه روز به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، فرجی معاون فرهنگی رسانه ای اداره کل فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی استان مازندران اظهار داشت : هدف از اجرای طرح‌های فروش کتاب در فصول مختلف سال ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از  کتابفروشی‌های استان و همچنین رونق بازار نشر است، تصریح کرد: در طرح پاییزه کتاب ۹۹، کتب عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی با ۲۰ درصد یارانه در کتاب‌فروشی‌های عضو طرح عرضه شد.

وی ادامه داد: سقف مجاز خرید برای هر خریدار نیز از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در طرح های قبلی به ۲ میلیون ریال در این طرح پاییزه کتاب افزایش یافت .

معصومه فرجی بیان کرد: تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی، ناشران فعال استان، برگزیده  گان جام باشگاه‌های کتابخوانی، رونمایی کتاب ، و همچنین برنامه های مرتبط با موضوع کتاب در شهرستانهای استان از  جمله برنامه‌های  هفته کتاب بود، طرح های فصلی کتاب یکی از طرح هایی است که معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می کند.

او گفت: در پاییز امسال تا این لحظه بیش از 7 میلیارد ریال کتاب در طرح پاییزه به فروش رسید، 32 کتابفروشی در این طرح عضو هستند، 6 کتابفروشی در ساری و 26 کتابفروشی دیگر در سایر نقاط استان با فروش بیش از 17 هزار کتاب توانستند سبد خانواده های مازندرانی را پر از کتاب کنند.

این مسئول فرهنگی اذعان داشت: در این طرح کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi