- مازندران - برگزاری دوازدهمین دوره جایزه ادبی «یوسف» در مازندران

برگزاری دوازدهمین دوره جایزه ادبی «یوسف» در مازندران

تاریخ 17 دی 1401 ساعت 15:46:40
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002353
سید محمد صادقی سنگدهی، معاون ادبیات، انتشارات و تاریخ اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران گفت: دوازدهمین دوره جایزه ادبی «یوسف» در سه بخش در استان برگزار می شود.
برگزاری دوازدهمین دوره جایزه ادبی «یوسف» در مازندران

به گزارش واژه‌روز به نقل از خبرگزاری مهر، سید محمدصادقی سنگدهی از برگزاری دوازدهمین دوره جایزه ادبی «یوسف» داستان کوتاه دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: دبیرخانه استانی این دوره در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه فراخوان این دوازدهمین دوره جایزه ادبی «یوسف» در بین نویسندگان و صاحبان قلم استان مازندران منتشر شد، افزود: مهلت ارسال آثار تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ اعلام شده است.

صادقی سنگدهی با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش بزرگسال و نوجوان برگزار می‌شود، گفت: موضوع اصلی داستان در بخش بزرگسال دفاع مقدس، رزمندگان اسلام و جبهه مقاومت ذکر شده است.

وی موضوع اصلی داستان بخش نوجوان را دفاع مقدس و رزمندگان اسلام عنوان کرد و ادامه داد: همچنین در بخش ویژه داستان با محوریت «وحدت ملی، ایران قوی» مورد پذیرش است.

این مسئول حجم آثار ارسالی را تا سقف ۴ هزار کلمه اعلام کرد و اذعان داشت: آثار به صورت تایپ WORD با ذکر نام و نام خانوادگی، سال و محل تولد، تحصیلات، نشانی محل سکونت و تلفن ثابت و همراه به دبیرخانه ارسال شود.

وی، توجه به زبان و ادبیات محلی، پرداخت حماسه آفرینی‌های رزمندگان و معرفی شهدای شاخص مازندران را از وسژگی‌های آثار اعلام کرد و خاطرنشان کرد: آثاری که در تعارض با ارزشهای اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت باشد از گردونه داوری خارج می‌شود.

صادقی سنگدهی زمان اختتامیه استانی را بهار ۱۴۰۲ اعلام کرد و گفت: در آئین اختتامیه از ۱۲ برگزیده استانی تقدیر به عمل خواهد آمد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها