- مازندران - محمد ابراهیم عالمی، از هنرمندان موسیقی مازندران که در نوسیندگی هم تبحر دارد

معرفی هنرمندان مازندرانی6:

محمد ابراهیم عالمی، از هنرمندان موسیقی مازندران که در نوسیندگی هم تبحر دارد

تاریخ 07 آبان 1401 ساعت 14:54:20
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002178
محمد ابراهیم عالمی هنرمند موسیقی مازندرانی اهل ساری است که در تحقیق، پژوهش و نویسندگی هم توانایی به‌سزایی دارد.
محمد ابراهیم عالمی، از هنرمندان موسیقی مازندران که در نوسیندگی هم تبحر دارد

معنوی/ واژه‌روز، محمدابراهیم عالمی متولد اردیبهشت 1344 از روستای میانا ساری است. خواننده و پژوهشگر مازندرانی که از 25 سالگی دورهٔ آواز را در فرهنگ‌خانه مازندران شروع کرد. او از پرورش‌یافتگان کلاس آواز بومی مازندران، احمد محسن‌پور است. در سال 1371 به عضویت گروه موسیقی شواش در آمد.

آلبوم‌هایی که با گروه شواش از او منتشر شد: بهارانه، ماه‌تتی، دودوک تیکا، گل گلون، ممزمون، تتی وا، رَج‌خونی، و نماوای منور و درویش. آلبوم‌هایی که با گروه ترانه هم‌کاری داشته: گل‌ مازرون، بی‌گمون و گرم نون. کتاب هایی که نویسندگی آن را بر عهده داشته است سرواد و شواش بوده و کتاب هایی که با همکاری ایشان بوده است میتوان به نغمه‌های سرزمین بارانی، به کوشش اسداله عمادی با هم‌کاری عالمی جستاری در موسیقی و ترانه‌های مازندران، گروه مولفین هونیاگر تبرستان، عالمی و علی رمضانی منظومه‌خوانی، گروه مولفین زبانزدها و کنایه‌های مازندران، گروه پژوهندگان پژوهش‌هایی درباره‌ی کرانه‌های دریای کاسپین، دفتر اول تا پنجم، گروه مولفین اشاره کرد.

عالمی در کنسرت‌های فرهنگ‌سرای شفق تهران در سال 76، تالار ایوان شمس تهران در سال 1381، تالار وحدت تهران در سال 1385 ، سالن فیروز بهرام در سال 1388 حضور داشته است. ایشان همچنین کنسرت آلمان ۱۳۸۳ اسن، کلن، برلین و کنسرت میلان ۱۳۹۴ جهت اجرای موسیقی بومی در اکسپو در رزومه عرصه موسیقی خود ثبت کرده‌است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها