- مازندران - هنرمندان تنها برای برگزاری جشنواره فراخوانده می‌شوند

هنرمندان تنها برای برگزاری جشنواره فراخوانده می‌شوند

تاریخ 04 آذر 1399 ساعت 12:56:20
منبع: واژه روز
کد خبر: 001411
عضو شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر استان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد به عنوان پدر و متولی باید نظارت کامل بر روی اهالی هنر داشته باشد؛ هم‌اکنون هنرمندان نمایش به صورت مقطعی آن هم  برای اینکه جشنواره برگزار شود برنامه اجرا می‌کنند و سپس چراغ سالن را تا سال آینده خاموش می‌کنیم هنرمند هم فراموش می‌شود.
هنرمندان تنها برای برگزاری جشنواره فراخوانده می‌شوند

محمدجونیان در گفت‌و گو با واژه روز، افزود:اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا بنا به دستور مرکز هنرهای نمایشی اقدام به برگزاری سی‌و دومین جشنواره تئاتر استان کردو ما هم با کمک فضای مجازی و دستورالعملهای ستاد مبارزه با کرونا با رعایت پروتکل بهداشتی جشنواره را برگزار کردیم.

وی از استقبال گروه‌های نمایشی استان در برگزاری جشنواره خبر داد و افزود:انجمن هنرهای نمایشی  شورای سیاست‌گذاری تشکیل دادو نزدیک به 20اثر نمایشی دریافت شد که نشان می‌دهد در چنین شرایطی مازندران پتانسیل لازم را دارد.

جونیان با بیان رضایتمندی از نمایش‌های سی و دومین جشنواره تئاتر استان، گفت: در حال حاضر فعالیت گروه‌های نمایشی خوب است و فکر می‌کنم یک یا دو نمایش را به جشنواره بین المللی فیلم فجر ارسال کنیم.

وی با اشاره به اینکه تئاتر در کل کشور مظلوم است، ادامه داد: اداره ارشاد به عنوان پدر و متولی باید نظارت کامل داشته باشد؛ هم‌اکنون هنرمندان نمایش به صورت مقطعی آن هم  برای اینکه جشنواره برگزار شود برنامه اجرا می‌کنند و سپس چراغ سالن را تا سال آینده خاموش می‌کنیم هنرمند هم فراموش می‌شود.

لزوم حمایت از هنرمندان توسط نهادهای مختلف

عضو شورای سیاست‌گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان با بیان اینکه در تمام دنیا به عنوان مثال: در «هند» شرکت‌ها و موسسات دولتی یا خصوصی هنرمندان را جذب می‌کنند و به مناسبت‌های مختلف از آنان می‌خواهیم تا اجرا کنند، ادامه داد:اما اینجا شرکت‌ها فوتبالیست‌ها را جذب  می‌کنند، ما هنرمندانی داریم که تمام فکر و ذکرشون این است که بنده خدا مجبور هست چند وقتی کار کند بعد تجربه خود را به خانه ببرد.

وی با اشاره به اینکه ادارات و شرکت‌ها باید بتوانند از هنرمندان حمایت کنند و مثل فوتبالیست‌ها آنان را جذب کنند،افزود: مقداری هم مسئولین باید نگاه ویژه‌ای داشته باشند اداره کل ارشاد می تواند تاثیرگذار باشد.

جونیان با بیان اینکه در استان مازندران هنرمندان تحصیل‌کرده داریم، افزود: با همکاری همین هنرمندان جشنواره سیاه بازی را در ایران برگزار کردیم که برد رسانه‌ای آن حتی به خارج کشور رفت که تصمیم داریم پس از کرونا با قوت آن را پیگیری کنیم.

 

 

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi