- مازندران - نشست هم اندیشی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی

نشست هم اندیشی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی

تاریخ 14 تیر 1399 ساعت 12:28:33
منبع: تئاتر مازندران
کد خبر: 000794
چهارشنبه گذشته جلسه هم‌اندیشی با حضور «عباس زارع» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی و نماینده مردم شهرستان‌های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی پیرامون مشکلات حوزه تئاتر با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایش برگزار شد.  
نشست هم اندیشی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی

به گزارش واژه روز، «عباس زارع» گفت: فعالان حوزه تئاتر با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایش با مشکلاتی در بخش‌های مختلف به‌ویژه تأمین معیشت مواجه شده‌اند که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حداقل بضاعت این دستگاه عریض طویل، فقط توانسته برخی از مطالبات به‌حق و گله‌مندی‌های این قشر اثرگذار را پرداخت کند.

وی با تأکید بر اینکه همگان باید برای توسعه هنر تئاتر استان گام‌های اساسی بردارند، اظهار کرد: بخش خصوصی می‌تواند کمک‌کار خوبی برای تحقق خواسته‌های گروه‌های نمایشی باشند.

زارع به نقش تئاتر در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: کرونا تئاتری‌های استان را با مشکل مواجه کرد و تمام توان خود را به کار بستیم فقط 2-3 میلیون تومان توانستیم کمک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های کار هنری باید فراهم باشد تا هنرمند دغدغه معیشت و اقتصاد را نداشته باشد، افزود: امروز جامعه با شمار زیادی از ناهنجاری‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند و اجرای یک تئاتر با موضوع اجتماعی می‌تواند در رفع و کاهش این معضلات کمک‌کار باشد. از اینرو همه‌ی دستگاه‌های فرهنگی، اقتصادی و... باید برای تقویت و گسترش هنر تئاتر تلاش کنند.

وی به نقش اثرگذار رسانه‌ها در جهت توسعه استان اشاره کرد و افزود: اگر رسانه‌ها دغدغه مالی نداشته باشند می‌توانند با نقدهای سازنده به مدیران دستگاه‌های اجرایی زمینه‌ساز شکوفایی استان در حوزه‌های مختلف باشند.

وی خطاب به نماینده مردم شهرستان‌های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی گفت: استان مازندران 6 میلیارد تومان بودجه در بحث مشاغل خانگی دارد اگر بخشی از این بودجه روانه حساب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان شود سعی می‌شود 50 درصد بودجه تخصیصی به هنرمندان تئاتر اختصاص یابد.

زارع به بودجه تخصیصی شورای اجتماعی وزارت کشور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارزش 500 میلیون تومان اشاره کرد و افزود: سهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از این بودجه، 26 میلیون تومان بوده است؛ که باید با کمک نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این تخصیص ناچیز مورد بازنگری قرار گیرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها