• مسابقه نقاشی مهرآوا تمدید شد

  بر اساس اعلام دبیرخانه‌ی مسابقه‌ی نقاشی مهرآوا مهلت ارسال آثار تمدید شد.
 • نمایشگاه مجازی «جان پدر کجاستی»

  کمیسیون ملی یونسکو- ایران در بزرگداشت هفته هنر افغانستان نمایشگاهی مجازی از آثار هنری را با عنوان «جان پدر کجاستی» و در شاخه‌های خوشنویسی، نقاشی و نگارگری، عکاسی، گرافیک، صنایع دستی و موسیقی (سازهای سنتی)، از ۲۲ تا ۲۸ آذر برگزار می‌کند.
 • مسابقه طراحی و نقاشی «مهرآوا»برگزار می‌شود

  موسسه فرهنگی هنری نسیم مهرآوا با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران مسابقه« طراحی و نقاشی» برگزار می‌کند.
 • نمایشی از احساس بر روی قاب نقاشی

  به گزارش واژه روز- «ابراهیم اکبری گرز» کارشناس نقاشی از دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه هنر و معماری است؛ وی عضو پیوسته انجمن نقاشان و مرکز هنرهای تجسمی ایران است که دوره تخصصی طراحی را در آتلیه احمد وکیلی گذرانده است و موسس و مدیر مسئول آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی «نگاه شرقی» است. نمایشگاه انفرادی آثار نقاشی «ابراهیم اکبری گَرَز» با عنوان درخت دیوانه به انتخاب «روحا تیموری» از تاریخ پنجشنبه 22 آبان الی دوشنبه 3 آذر ماه سال جاری در محل گالری روحا بابل  برگزار می‌شود.
 • نمایشگاه انفرادی آثار نقاشی« ابراهیم اکبری گرز» برگزار می‌شود

  نمایشگاه انفرادی آثار نقاشی «ابراهیم اکبری گرز» در «گالری روحا بابل» برگزار می‌شود.
 • فرهنگ تصویری ایران در موزه مقدم

  واژه روز به نقل از هنرآنلاین، «موزه مقدم«، از جمله خانه‌های مجلل دوران قاجار و متعلق به یکی از درباریان آن زمان به نام «محمدتقی‌خان احتساب‌الملک»، بوده است. احتساب‌الملک دارای دو پسر به نام‌های حسن و محسن بود که جهت ادامه تحصیل به اروپا رفتند. حسن در فعالیت‌های ادبی، سیاسی و اجتماعی حضور فعالی داشت و در جوانی فوت کرد و از او نمایشنامه بسیار معروف «جعفرخان از فرنگ برگشته» به جا مانده است. محسن نیز پس از اتمام تحصیلات خود در رشته‌های نقاشی، تاریخ هنر و باستان‌شناسی در سال ۱۳۱۵ ه.ش به وطن بازگشت و به همراه همسر فرانسوی خود «سُلما» در خانه پدری و محل کنونی موزه مقدم ساکن شد. این زوج در کنار فعالیت‌های علمی خود به گردآوری آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی ایران پرداختند. استاد مقدم بسیاری از آثار ارزشمند جمع‌آوری شده مانند کاشی و قطعات سنگی تراشیده شده را با الهام از فضاهای سنتی و تاریخی به نحو چشمگیری در جای جای این عمارت قدیمی نصب و نگهداری کرد تا این موزه یکی از گنجینه‌های هنر کاشی‌کاری ایرانی باشد. آثار روایی این کاشی‌ها نمونه‌ای درخشان از فرهنگ تصویری ایران به شمار می‌رود که بن‌مایه‌های آن ادبیات کلاسیک ایران همچون شاهنامه هستند.
 • برگزیدگان نخستین جشنواره جایزه طراحی مازندران معرفی شدند

  برگزیدگان نخستین جشنواره جایزه طراحی مازندران که با حضور هنرمندان  سراسر استان به مدت 2 روز با همکاری آموزشگاه‌های نشانه و پائیز در قائمشهر برگزار شد، معرفی شدند.
 • جشنواره طراحی هنرمندان مازندرانی در هفته مازندران

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم شهر به همراه معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، «حسن پور» دبیر ستاد هفته بزرگداشت مازندران با حضور در فضای رقابتی جشنواره طراحی استانی، از این رویداد هنری بازدید بعمل آوردند.
 • افتتاحیه یازدهمین دوسالانه سرامیک ایران به صورت مجازی برگزار شد

  یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران در فرهنگسرای نیاوارن آغاز به کار کرد.
 • هنر، سرمایه‌گذاری سودآوری است

  مدیر گالری روحا در شهر بابل گفت:خریداران هنر در شهرمان را مجاب کردم که هنر سرمایه‌گذاری سودآوری برای آنها است.
 • نقدی بر فراموشی پارچه‌های نفیس کشور و احیای دوخت‌های سنتی

  بنا بر اعلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده سند ملی مد و لباس در جلسه پنجم ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور به تصویب رسیده است، توسط معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شده و بر اساس این ماده واحده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف شده است با همکاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و دارایی، سند ملی مد و لباس را با رعایت چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ تدوین کند. اجرای این مصوبه منوط به رعایت الزامات متناظر اعم از عدم اختصاص منابع مالی و تشکیلاتی جدید و عدم مغایرت با مقررات لازم الاجرا مرتبط است.  
 • بازگشایی نمایشگاه انفرادی دیجیتال‌آرت هنرمند مازندرانی در تهران

  نمایشگاه انفرادی دیجیتال‌آرت «روحا تیموری» به انتخاب ابراهیم اکبری گرز فردا جمعه 2آبان ماه در گالری هفت ثمر تهران گشایش می‌یابد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi