- مازندران - هواپیمای در نظر گرفته شده برای تاکسی هوایی مازندران دور از انتظار بود

هواپیمای در نظر گرفته شده برای تاکسی هوایی مازندران دور از انتظار بود

تاریخ 12 دی 1401 ساعت 15:55:48
منبع: ایسنا
کد خبر: 002343
مدیرکل فرودگاه‌های مازندران درباره آخرین وضعیت اجرای طرح تاکسی هوایی در مازندران، گفت: هواپیمایی که باید برای تاکسی هوایی اختصاص پیدا می‌کرد، هواپیمای مورد تایید سازمان هواپیمایی کشور قرار نگرفت و مقرر شد هواپیمای دوم به جای آن وارد کشور شود که به‌دلیل تحریم‌ها تاکنون این امر محقق نشده است.
هواپیمای در نظر گرفته شده برای تاکسی هوایی مازندران دور از انتظار بود

به گزارش واژه‌روز به نقل از ایسنا، مدیرکل فرودگاه‌های مازندران، سعدالله وطن‌خواه در پاسخ به میزان پروازهای عتبات عالیات امسال از فرودگاه‌های استان مازندران، اظهار کرد: پرواز عتبات عالیات دو روز در هفته انجام می‌شد که از یک‌ماه و نیم گذشته تاکنون از چهار پرواز به ۶ پرواز در هفته افزایش یافته است.

 وی ادامه داد: پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه ساری به نجف اشرف بوده و از فرودگاه رامسر پرواز خارجی انجام نمی‌شود.

 مدیرکل فرودگاه‌های مازندران درباره طرح توسعه فرودگاه‌ها نیز یادآور شد: سامانه کمک ناوبری(ILS) فرودگاه، که سیستم فرود دقیق هواپیما را انجام می‌دهد نصب شد و مراحل نرم افزاری و به‌چک کنترل پروازی آن مانده بود که در حال انجام است که در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

 وطن‌خواه افزود: در ادامه طرح توسعه فرودگاه‌ها بهسازی و نوسازی ترمینال خروج پرواز داخلی مورد توجه قرار گرفت که این طرح هم در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: همچنین سیستم سووچینگ برج مراقبت فرودگاه نوشهر و توسعه پارکینگ فرودگاه رامسر نیز در دست اقدام است که در دهه فجر آماده بهره‌برداری است.

 مدیرکل فرودگاه‌های مازندران درباره آخرین وضعیت اجرای طرح تاکسی هوایی در مازندران، گفت: هواپیمایی که باید برای تاکسی هوایی اختصاص پیدا می‌کرد مورد تایید سازمان هواپیمایی کشور قرار نگرفت و مقرر شد هواپیمای دوم به جای آن وارد کشور شود که به‌دلیل تحریم‌ها تاکنون این امر محقق نشده است.

این مسئول افزود: هواپیمایی که برای تاکسی هوایی در نظر گرفته شده بود یک هواپیمای کوچک ۶ نفره است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها