- مازندران - تفاهم‌نامه‌ی همکاری ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی مازندران

تفاهم‌نامه‌ی همکاری ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی مازندران

تاریخ 27 فروردین 1403 ساعت 10:42:07
کد خبر: 002635
با حضور مدیران‌ِ کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی استان، تفاهم‌نامه‌ی دو دستگاه فرهنگی مازندران در دفتر مدیرکل ارشاد استان امضا شد
تفاهم‌نامه‌ی همکاری ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی مازندران

به ‌گزارش واژه روز به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، تفاهم‌نامه‌ی همکاری ادارات کل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی استان با حضور سکینه‌خاتون مهدیان‌پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و احسان آهنگر، مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی مازندران، معاونین و همکاران ستادی دو اداره‌کل، ظهر امروز (۲۶ فروردین)، به‌منظور افزایش تعاملات و هم‌افزایی دو دستگاه فرهنگی برای تحقق اهداف و اجرای برنامه‌های مشترک در دفتر مدیرکل فرهنگ امضا شد. 

مدیرکل کتابخانه‌های مازندران با تأکید بر اهمّیت ایجاد تفاهم‌نامه‌ی همکاری ادارات کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: وجود این تفاهم‌نامه به‌همراه ظرفیّت‌های مختلف دو اداره‌کل، موجب هم‌افزایی و همکاری مضاعف و در نتیجه سبب اجرای بهتر و بیشتر برنامه‌های باکیفیت و تأثیرگذار خواهد شد. این اتفاق منشأ خیر و برکات فرهنگی است، بطوریکه نفع آن به اهالی استان خواهد رسید. 

مهدیان‌پور ادامه داد: جشنواره‌ی «روستای دوستدار کتاب»، یکی از بندهای این تفاهم‌نامه است که نیاز به حمایت ویژه و برگزاری جلسات مشترک با همکاران وزارتخانه‌ای دارد. 

مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی مازندران ضمن تقدیر از تلاش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان جهت ایجاد تفاهم‌نامه‌ی همکاری اذعان داشت: امضای تفاهم‌نامه، اقدام بسیار بسزایی است که موجب همیاری و هماهنگی مؤثر برای تحقق اهداف مشترک دو دستگاه فرهنگی است. 

وی افزود: ما اولین جلسه‌ی مشترک را با اداره‌کل کتابخانه‌های استان داشتیم و این جریان را با سایر دستگاه‌ها نیز خواهیم داشت چراکه اگر قرار است در فضای پیچیده‌ی امروز، فعّالیت درست و اصولی داشته باشیم و کارمان به نتیجه‌ی خوبی برسد، می‌بایست همراه و کنار هم باشیم و به‌تنهایی، اعمالمان تأثیرگذار نخواهند بود. 

آهنگر بر لزوم تعامل و همکاری متقابل دستگاه‌های مختلف فرهنگی تأکید کرد و ادامه داد: در جلسات متعدّدی با استاندار گفتیم که طی ۴۵ سال انقلاب اسلامی، هماهنگی و تفاهم دستگاه‌ها گسترش یافته است و باید قدردان این نعمت‌ها باشیم و فرصت‌ها را دریابیم. 

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: ما دامنه و گستره‌ی برنامه‌های مشترک مختلفی هستیم و می‌بایست باهَم برای توسعه‌ی فرهنگ کتابخوانی و مطالعه، تلاش مؤثری داشته باشیم. 

گفتنی است همکاری مستمر با رویکرد بهره‌وری توأمان از ظرفیت‌های طرفین به‌منظور اشاعه‌ی فرهنگ کتاب‌وکتابخوانی در بین آحاد مردم؛ بهره‌گیری از ظرفیّت‌ها و توانایی‌های بالقوه‌ی طرفین در راستای بهبود و ارتقای خدمات کتابخانه‌ای؛ ارتقای فرهنگ عمومی استان و کوشش برای سوق‌دادن آحاد جامعه به امر مطالعه‌ی غیردرسی بواسطه‌ی برنامه‌های فرهنگی مشترک، ایده‌های خلّاقانه و...؛ بهره‌مندی از ظرفیّت اطلاع‌رسانی رسانه‌ای هر دو دستگاه برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در مسابقات و پویش‌ها و گزینه‌ی آخر، هم‌افزایی جهت رفع نیازهای زیرساختی توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عمومی در سطح استان، از مفاد تفاهم‌نامه‌ی همکاری اداراتِ کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی مازندران بودند. 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها