- مازندران - تشکل‌های مردم پایه فرهنگی هنری در سطح محلات تقویت و حمایت می شوند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران

تشکل‌های مردم پایه فرهنگی هنری در سطح محلات تقویت و حمایت می شوند

تاریخ 31 فروردین 1403 ساعت 22:55:52
کد خبر: 002637
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برلزوم تقویت مردمی شدن هنر انقلاب تاکید کرد و خواستار گفتمان سازی برای ایجاد بستر مردمی شدن هنر انقلاب در سطح استان مازندران شد
تشکل‌های مردم پایه فرهنگی هنری در سطح محلات تقویت و حمایت می شوند
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر عصر چهارشنبه (29 فروردین) در گردهمایی فعالان هنری مساجد این خطه از شمال کشور در سالن همایش شهید مرتضی آوینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان به‌مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی همراه با رونمایی از پوستر مرکز تخصصی تئاتر مسجد استان برگزار شد با اشاره به ویژگی های هنر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردمی و دینی بودن از ویژگی های شاخص هنر انقلاب است.
 
وی برلزوم تقویت مردمی شدن هنر انقلاب تاکید کرد و خواستار گفتمان سازی برای ایجاد بستر مردمی شدن هنر انقلاب شد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه حمایت و تقویت تشکل های هنری مردم پایه در سطح محلات از ماموریت های مهم و اساسی دستگاه های فرهنگی است، گفت: راه اندازی مرکز تخصصی تئاتر مسجدی از جمله اقدامات ارزشمند برای مردم سازی هنر بشمار می رود.
 
وی با بیان اینکه تئاتر بهترین ابزار برای معرفی و تبیین آموزه های دینی برای نسل جوان محسوب می شود، افزود: همچنین تئاتر می تواند موجب جذب حداکثری مردم به مسجد شود.
 
آهنگر با بیان اینکه مرکز تخصصی تئاتر مسجدی به دنبال موازی کاری نیست، ادامه داد: رشد هنر انقلاب اسلامی با محوریت مسجد را در این مرکز با همکاری سایر دستگاه‌های فرهنگی که در حوزه تئاتر فعالیت دارند، پیگیر هستیم.
 
وی به چشم انداز ۵ساله مرکز تخصصی تئاتر مسجدی اشاره کرد و افزود: جریان سازی هنرهای نمایشی معطوف به هنر انقلاب اسلامی را باقوت در دستور کار داریم.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پوستر
عضویت در خبرنامه
گزارش
یادداشت
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها