- مازندران - معتادان متجاهر سریع جمع‌آوری شوند

معتادان متجاهر سریع جمع‌آوری شوند

تاریخ 07 آبان 1399 ساعت 20:44:02
کد خبر: 001284
استاندار مازندران خواستار جمع‌آوری معتادان متجاهر و راه‌اندازی مرکز ماده 16 شد.
معتادان متجاهر سریع جمع‌آوری شوند

به گزارش واژه روز به نقل از استانداری، احمد حسین‌زادگان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، خواستار پایان دادن به بلاتکلیفی مرکز ماده 16 شدو گفت: بهزیستی هر چه سریعتر با رعایت پروتکل‌ها و دقت نظر و بهره‌گیری از ظرفیت شهرداری، نیروی انتظامی و دستگاه‌های مرتبط و مسئول نسبت به راه‌اندازی مرکز ماده 16 و جمع‌آوری معتادان متجاهر اقدام نماید.

وی تاکید کرد: باید فعالیت‌های مختلف را در چارچوب پروتکل‌های مقابله با کرونا به پیش ببریم و ضرورت دارد تا با دقت، نظارت بهتر و بیشتر این مرکز فعالیت خود را آغاز کند.

حسین زادگان، گفت: باید برای دستور کار شورا نیز کار اساسی صورت گیرد و مسائل مهم و محوری حوزه مواد مخدر و اعتیاد در جلسات مطرح شود به طوری‌که مباحث مهم و کلیدی در جلسات کمیته‌ها بررسی و پیشنهادهای اجرایی برای طرح در جلسات شورا ارسال شود.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران همچنین خواستار مشارکت همه دستگاه‌ها ونهادها برای برگزاری باشکوه جشنواره یاریگران زندگی و فرصت‌سازی برای استفاده بهینه از ظرفیت خط ملی اعتیاد برای ارتقاء دانش اعتیاد و ارائه خدمات مشاوره‌ای به خانواده‌ها شد.

در این نشست که حسن نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار حضور داشت، احمد مظفری، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران نیز گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در دبیرخانه شورا و کمیته‌های زیر مجموعه شورا ارائه نمود و گفت: در مهر 99 مقدار 657 کیلو انواع مواد مخدر در استان کشف و 1098 نفر در ارتباط با جرایم مواد مخدر دستگیر شدند.

وی همچنین از دستگیری 596 خرده فروش مواد مخدر در استان در مهر 99 خبر داد و افزود: در این مدت 5 باند قاچاق و توزیع مواد مخدر در استان نیز شناسایی و منهدم شد .

مظفری همچنین از فعالیت 55 مرکز اقامتی ماده 15 در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در هفت ماهه اول سال 99 تعداد 4100 نفر از معتادان از ظرفیت این مراکز برای درمان اعتیاد استفاده نموده‌اند که 230 نفر آنان از سوی مراجع قضایی به این مراکز معرفی شدند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi