- مازندران - حفظ تاریخ و هویت مازندران با افزایش اقشار مختلف

حفظ تاریخ و هویت مازندران با افزایش اقشار مختلف

تاریخ 14 آبان 1401 ساعت 23:55:26
منبع: واژه‌روز
کد خبر: 002199
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار مازندران در مراسم نخبگان مازندرانی  که با حضور استاندار، محمود حسینی‌پور، پژوهشگر مازندرانی، دکتر اسلامی، فرماندار مازندران، مدیر کل فرهنگ و ارشادد اسلامی استان مازندران، و بابایی کارنامی، نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان ساری که در تالار مرکزی ساری برگزار شده بود گفت: مهاجرت وسیع اقشار مختلف به مازندران را تهدید جدی برای هویت این خطه از شمال کشور دانست وافزود: باید برای حفظ تاریخ و هویت مازندران در حوزه جوانی جمعیت کار اساسی صورت گیرد.
حفظ تاریخ و هویت مازندران با افزایش اقشار مختلف

معنوی/ واژه‌روز، روح‌الله سلگی در مراسم نخبگان مازندرانی که در تالار مرکزی ساری برگزار شد گفت: یاد و خاطره ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید دوران دفاع مقدس و ۴۳ شهید مدافع حرم این استان در دل‌ها زنده مانده است. تلاش های گذشتگان برای نامگذاری روز ۱۴ آبان به نام روز مازندران در دولت سیزدهم به بار نشست و این روز به نام روز مازندران ثبت دائمی شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: به تاریخ و گذشته دینی، فرهنگی، علمی و ورزشی مردم این دیار در حفظ شعائر دینی، مقابله با فرهنگ منحط غربی و دفاع از ارزشهای انقلابی کارنامه درخشانی دارند.

سلگی گفت: رئیس جمهور، رئیسی ، با ثبت رسمی روز مازندران در روز شمار رسمی کشور به مردم این خطه ادای دین کرد.

وی بااشاره به تشکیل اولین حکومت علویان در استان مازندران این دیار را خطه نام آوران و پیشتازان نهضت اسلامی دانست وافزود: فرهیختگان واندیشمندان این خطه به همراه مردم بابصیرت آن با احیای حکومت شیعی و پاسداشت ارزش های مانای اسلامی در طول تاریخ می‌درخشند.

در ادامه افزود: تلاش داریم نقش هویت بخش مازندران و دیار علویان را بازخوانی کنیم تا نقش آفرینی مردمان این دیار در حفظ ارزش های انقلاب برای همگان تبیین شود.

در پایان گفت: مهاجرت وسیع اقشار مختلف به مازندران را تهدید جدی برای هویت این خطه از شمال کشور دانست وافزود: باید برای حفظ تاریخ و هویت مازندران در حوزه جوانی جمعیت کار اساسی صورت گیرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
عضویت در خبرنامه
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi
سامانه جامع رسانه ها