- مازندران - مناطق گردشگری جنگلی با همکاری منابع طبیعی تعطیل شد

فرماندار سوادکوه شمالی:

مناطق گردشگری جنگلی با همکاری منابع طبیعی تعطیل شد

تاریخ 14 مرداد 1399 ساعت 14:57:38
منبع: ایسنا
کد خبر: 000938
فرماندار سوادکوه شمالی گفت که به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، تمامی مناطق گردشگری، اقامتی و پارک‌های این شهرستان بر روی گردشگران، مسافران و مجاوران بسته شده است.

 

به گزارش واژه روز به نقل از ایرنا، «سید محمد انصارالحسینی» روز سه‌شنبه با بیان اینکه مناطق گردشگری جنگلی با همکاری منابع طبیعی تعطیل شد، افزود: مناطقی همچون مسیر ورود به سد سنبل‌رود، برجستانک، سد لفور و دیگر مناطق مشابه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین تجمع مردم مسدود شده است و به هیچ‌کس اجازه ورود به این مناطق داده نمی‌شود.

 

وی از تشکیل پویش مردمی در روستاها به منظور مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از ورود افراد غیر بومی و غیر ساکن خبر داد و گفت که در این پویش که بخشداری‌ها، شوراها و دهیاری‌ها هم همکاری دارند، از دایر شدن کمپ و چادر در روستاها جلوگیری می‌کنند.

 

فرماندار سوادکوه شمالی همچنین از تشدید نظارت بر اماکن پرتجمع، بازارها و ادارات در شهرستان با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا خبر داد و افزود: خوشبختانه در این شهرستان بیش از ۹۰ درصد ادارات و بیش از ۷۰ درصد اصناف و بانک‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

 

انصارالحسینی از تعطیلی باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌ها، قلیانسراها و دیگر کسب و کارهای پرخطر در شهرستان سوادکوه شمالی به عنوان اقدام کنترلی دیگر در مقابله با کرونا یاد کرد و گفت: همچنین به منظور فراهم آوردن زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضدکرونایی، در چند منطقه عمومی شهری شیر آب نصب شده است تا شهروندان بتوانند دستانشان را در صورت آلوده شدن شست‌وشو دهند.

 

وی یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه را ساماندهی عزاداری ماه محرم در شهرستان برشمرد و از تشکیل سه خیمه‌گاه برای برپایی این مراسم خبر داد.

 

فرماندار سوادکوه شمالی گفت: به منظور جلوگیری از تجمع مردم و شیوع ویروس کرونا، در این خیمه‌گاه‌ها بلندگو نصب می‌شود و مردم از این طریق به عزای اباعبدالله حسین (ع) می‌نشینند.

 

وی افزود: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ جان مردم، مبالغ جمع‌آوری‌شده در ایام محرم به جای پخت غذا، صرف تهیه بسته‌های معیشتی و حمایتی می‌شود تا بین شهروندان توزیع شود.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi