- مازندران - هنرستان هنرهای زیبا مازندران در مازندران تأسیس می‌شود

هنرستان هنرهای زیبا مازندران در مازندران تأسیس می‌شود

تاریخ 11 مرداد 1399 ساعت 14:03:09
منبع: واژه روز
کد خبر: 000916
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از صدور مجوز تاسیس نخستین هنرستان هنرهای زیبا در مازندران برای جذب هنرجو در سال تحصیلی پیش رو خبر داد.
هنرستان هنرهای زیبا مازندران در مازندران تأسیس می‌شود

به گزارش واژه روز، عباس زارع با بیان این که در حال حاضر 42 هنرستان هنرهای زیبا در 27 استان فعال هستند، گفت: بیش از 6 هزار هنرجوی این مدارس در رشته‌هایی از قبیل هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، سینما، موسیقی و انیمیشن مشغول تحصیل هستند. اما مازندران از این امکان و فرصت محروم بود که با تلاش‌های استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش  و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، برای نخستین بار صاحب هنرستان هنرهای زیبا می‌شود.
وی افزود: متولی اصلی رشته‌های هنری در حوزه‌های نقاشی، گرافیک، موسیقی، سینما و تئاتر، وزارت فرهنگ و ارشاد است. بنابراین هنرستان مربوط به این رشته‌ها باید با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد تأسیس شود که در این راستا طی انجام رایزنی‌های لازم با استاندار محترم و مدیرکل آموزش و پرورش استان، خلاء وجود یک هنرستان در استان احساس و تصمیم بر تاسیس آن گرفته شد.
این مسئول خاطرنشان کرد: هدف اصلی از این اقدام، تأسیس یک مرکز پایه آکادمیک در استان است که استعدادهای هنری در جهت مطلوب تقویت شوند. چرا که هنرستان هنرهای زیبا در سایر نقاط کشور نیز مورد استقبال گسترده خانواده و جوانان قرار گرفته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های توسعه آموزش و پرورش در حوزه فرهنگ و هنر، تصریح کرد: یکی از مواردی که در قانون پیش‌بینی‌شده تأسیس هنرستان‌های وابسته است. چراکه برخی از رشته‌ها فقط در اختیار دستگاه‌ها و نهادهای تخصصی قرار دارد.
زارع افزود: هنرستان هنرهای زیبا دولتی است و هنرآموزان بدون پرداخت هزینه می‌توانند از خدمات آموزشی آن بهره‌مند شوند. پس از پایان دوره تحصیلی هم نهایتا دیپلم خود را با امضای مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش مازندران دریافت خواهند کرد.
وی با بیان این که مهم‌ترین زیرساخت در حوزه‌های فرهنگی و هنری، آموزش است، بیان کرد: وظیفه اصلی این هنرستان پرورش استعدادهای هنری و ارتقاء آنان به هنرمند است. نیازهای فرهنگی جامعه امروز ما شامل ارتقای سطح فرهنگ عمومی، تربیت هنرمند متعهد، تأکید بر فرهنگ ایرانی و اسلامی، شناخت هنرهای ایرانی، شناخت و کشف استعدادهای هنری و آموزش هنرهای مدرن و منطبق با سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است. پرورش هنرمند در تراز جمهوری اسلامی برای آینده کشور در مقابله با هجمه‌های دشمنان ضروری است.
به گفته این مسئول پس از اخذ مجوزهای نهایی از وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این هنرستان در سال جاری کار آموزش خود را آغاز خواهد کرد.

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نامو ایمیل اختیاری می‌باشد.
آخرین مطالب
پربازدیدها
پوستر
عضویت در خبرنامه
یادداشت
گزارش
گفت و گو
logo-samandehi